Időnként jól esik átrendezni a lakást, ilyenkor elsősorban a lakás központi helyét, a nappali szoba berendezését gondoljuk újra, ahol sok időt töltünk családtagjainkkal, vendégeinkkel vagy akár egyedül. A nappali többfunkciós tér, amely a szórakozás, pihenés, olvasás, játék, tévénézés vagy éppen munka területét is magában foglalhatja. Ha a nappali berendezésén, hangulatán változtatni szeretnénk, nem szükséges teljes felújításba kezdeni, kisebb módosítások is elegendőek ahhoz, hogy a már unalmasnak vélt szobát felfrissítsük.
A berendezésekor elsődleges, hogy kiválasszuk azt a falszakaszt, amely a nappali fókuszpontja lesz, amelynek kiemelését jelölhetjük eltérő színnel festett, vagy burkolattal kialakított falrésszel, a nappali bútor egy figyelemfelkeltő darabjával, polcos elemeivel, tv szekrényével, vitrinjével vagy éppen egy kandallóval is. A szoba átrendezésekor általában a fókuszpontot helyezzük át máshová, és ez, a variálható elemekből álló modern nappali bútorokkal könnyedén megoldható, hiszen téglatest vagy kocka elemei jól variálhatóak. A fókuszpont kijelölése mellett határozzuk meg, hogyan változtatnánk a különböző funkciókat ellátó zónák elhelyezésén, például hova kerüljön az olvasósarok, pihenő-, társalgó rész. A kanapé áthelyezésével illetve stílusosabb kárpitozásával, vagy csupán a ráhelyezett látványos párnákkal is felfrissíthetjük a szobát. Jó választás, ha az ajtóval szemben helyezzük el ezt az ülőalkalmatosságot, és nem kell feltétlenül ragaszkodni, hogy szorosan a falhoz legyen állítva, bátran helyezzük el térben, hiszen a mögé állított állólámpával, falipolcokkal, megújult, hangulatos része lehet nappalinknak.
Egy új, stílusában és méretében megfelelő szőnyeg beszerzése szintén sokat dobhat a megunt nappalin, például a régi kárpit helyett egy hosszú szálú shaggy szőnyeg puhaságával fokozhatjuk a kényelmet, de hasonlóan üdítő változást érhetünk el egy új függöny vagy más látványos lakástextil beújításával. A függöny lehetőleg ne legyen sűrű szövésű, mert azzal a természetes fényeknek szabunk csak gátat, ahogy az is fontos, hogy a hossz kiválasztásakor vegyük figyelembe a szoba magasságát és lehetőleg azonos hosszúságú darabokat válasszunk, az elegáns megjelenést a földig érő változatokkal érhetjük el.
Érdemes újragondolni a világítást is, egy sajátos állólámpának, vagy jellegzetes függőlámpának nem csak funkcionális szerepe van, a megszokottól eltérő hangulatot adhat a térnek. Fontoljuk meg, szükség van-e több fényre, a meglévők szórt vagy irányított fények megfelelően szolgálják-e az adott funkciót, vagy esetleg hasznos lenne-e a fokozatkapcsolós lámpatest.
Előfordul, hogy nappalinkban többféle stílusú bútor is keveredik, például a nagymamától örökölt kisszekrény, szeretett fotelünk mellett az újonnan vásárolt tv szekrény alkot közösséget. Természetesen nem kell kedves darabjainktól megválnunk, ám gondoljuk végig nem illeszkedne-e jobban másik szobánk stílusához, ahogy az is megoldás lehet, ha egyik-másik ilyen, kedvelt darabunkhoz, mint fókuszponthoz igazítjuk a berendezés többi részét. Egy régi bútort kiemelhetünk semleges színű falakkal, egyszerű vonalvezetésű, modern bútorokkal, kiegészítőkkel is.
Új dekorációval, vagy a régiek átvariálásával is változtathatunk az összképen, a könyvek, emléktárgyak, kisebb gyűjtemények megfelelő tárolóhelyeken, polcokon, vitrinekben való stílusos újrarendezésével.