A vintage stílus az öltözködést követően a lakberendezésben is megjelenő, divatos irányzat, amely a régi, vagy régiesnek látszó bútorokat, tárgyakat sajátos módon keveri az újakkal. E nosztalgikus irányzat az egyediségre helyezi a hangsúlyt, magában hordozza a természetességet és a romantikát.
A vintage eredetileg a borászatban használt kifejezés, a bor kiváló minőségére, évjáratára, nemességére utal. A lakberendezésben a múlt iránti nosztalgia jelenik meg e stílus által, amely a régit és az újat figyelemreméltó kreativitással kapcsolja össze. Szereti a színeket, azok kombinációit, előszeretettel használja a fehéret és a pasztellszíneket, míg csaknem kötelező elemei a virágos, apró minták, ahogy az olyan apró tárgyak is, amelyeknek múltjuk van. A bútorai általában eredeti vagy patinás, kopottas hatásuk megőrzésével felújított vagy átalakított darabok. A padlásokon, bolhapiacokon beszerezhető ódon, használt tárgyak mellett, ma már „gyárilag” ütött-kopott, pattogzó festéssel készült darabokat is vásárolhatunk, amelyek régies vonalvezetésű, mintájú, formájú alkalmatosságok. Sokszor ezek a bútorok, kiegészítők új funkcióval is gazdagodnak, melynek eredményeként egy elavult utazóbőrönd dohányzóasztalként, az ósdi tejeskanna pedig virágtartóként születhet újjá.
Ez a nosztalgikus stílusirányzat harmonikus és idilli összhatást nyújt, amelyet tovább erősít a természetes anyagok használata, így például a fa, a porcelán, a csipke, vagy a kovácsoltvas.
A stílus a korszerű otthonokba is becsempészhető, ám nagyon fontos, hogy eltaláljuk a modern és a vintage elemek, a régi és az új keverésének megfelelő arányait. Azaz, érdemes előzetesen megfontolni, hogy a kettő közül melyik stílus legyen az uralkodó, amely mellett a másikat mindössze egy-egy bútorral, vagy néhány dekorációs elemmel képviseltetjük. Egy modern otthonban érdemesebb inkább csak kiegészítőként használni a vintage elemeket, például a nappaliban egy letisztult vonalú ülőgarnitúrával jól mutat egy kopottas hatású szőnyeg, régies, fém kisbútorok, dohányzóasztal, antik megjelenésű tükör, fotográfiák, képek, fonott dekorációk.
A konyha igazán jó terepe e stílus megjelenítésének, segítségével szerethető, komfortos helyét alakíthatjuk ki a főzésnek, sütésnek. A nyitott fa polcok, a nagymamától örökölt, viharvert látszatának megtartásával felújított tálaló szekrény, a dekorációs elemként sem utolsó, fényüket vesztett palackok, porcelánok, régi daráló vagy mozsár kicsit rendbe szedve, de az ódon hatást megőrizve különleges tárgyai lehetnek ennek a térnek.
A hálószoba szintén feldobható ilyen kisbútorokkal, antik éjjeliszekrénnyel, virágmintás textilekkel, csipkékkel, vagy fő elemként egy romantikus megjelenésű, díszes, fémkeretes ággyal, fésülködő asztallal. A színek tekintetében az egymáshoz jól illő, élénkebb és halványabb árnyalatok használata ajánlható, klasszikus vintage szín a púder rózsaszín, a krém, a világoskék, halványzöld és persze a fehér.
Az előszobában pedig kosárkákkal kiegészített, fehérszínű cipőszekrény, vagy cipőpad, antikolt tükör, régies vonalvezetésű fogasok elhelyezésével adózhatunk a divatos múltnak.